Wkładki do butów sportowych – czym się kierować podczas ich wyboru?

Odpowiednio dobrane buty sportowe mogą mieć duży wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas treningów, ale również na wyniki. Warto jednak nie ograniczać się tylko do właściwego obuwia, lecz zwrócić też uwagę na wkładki. To właśnie dzięki nim możemy zadbać o odpowiednią higienę oraz zyskać ochronę przed kontuzjami.

W butach sportowychwkładki najczęściej są w postaci pianki o grubości ok. 3 mm. Te modele, które znajdziemy w kupowanych butach, są uniwersalne, co oznacza, że nie są dostosowane do specyficznych kształtów stóp. A jak wiadomo – każdy z nas ma różną budowę stopy i inaczej rozkłada się jej nacisk na podłoże. Dlatego czasami konieczny jest zakup dodatkowych wkładek, które można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

Co zyskujemy kupując wkładki Sidas?

Odpowiednio dobrane wkładki zapewniają nam idealne dopasowanie do szerokości naszej stopy. Dzięki nim zwiększa się poziom amortyzacji, dzięki czemu siła uderzeń jest o wiele mniejsza. Zyskujemy również lepszą stabilizację pięty, przez co niwelujemy ryzyko obtarć i kontuzji. Co więcej, przy zastosowaniu dobrze dobranych wkładek ciężar nacisku na podłoże rozkładany jest równomiernie. Przez to zwiększa się efektywność biegu oraz chodu, co przyczynia się do zmniejszenia dolegliwości bólowych: nóg, kręgosłupa, karku oraz bioder.
Skupiając się na specyfice budowy naszych stóp, możemy zyskać świetną ochronę i zdecydowanie lepsze wyniki w uprawianej dyscyplinie.

Kiedy potrzebne są wkładki ortopedyczne?

Gdy naszym problemem jest ból występujący podczas treningu i nie tylko, obejmujący stopy, biodra, kolana lub kręgosłup, warto udać się do ortopedy. Specjalista pomoże w doborze odpowiednich wkładek ortopedycznych. Dobrze jest wtedy wkładki Sidas zastąpić tymi, które zostaną wybrane przez lekarza. Podczas badania, nasza stopa poddana jest dokładnej analizie, przez co możliwe jest wybór modelu wkładek, który pomoże w skorygowaniu wad stóp czy też zmniejszenie dolegliwości bólowych. Dzięki nim codzienna aktywność będzie przyjemniejsza.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *