W jaki sposób poradzić sobie z trudnym okresie w małżeństwie?

W dzisiejszych czasach coraz popularniejszym problemem staje się to, że ludzie ze względu na nadmiar obowiązku, czy też konflikt charakterów mają poważne problemy z małżeństwem. Jednak nie zawsze jest tak, że te problemy po prostu znikają. Dlatego bardzo ważne jest, żeby jakoś wszystko to przepracować. Jednak bardzo ciężko jest przepracować problemy w małżeństwie samemu, dlatego bardzo pomocna może okazać się terapia małżeńska. Dzięki udaniu się na terapię, nie tylko będziemy mogli lepiej poczuć się w relacji, ale także będziemy mogli być pewni, że w przyszłości będziemy mieli mniejsze kłopoty.

Czy w ogóle terapia małżeńska jest skuteczną metodą radzenia sobie z problemami w związku?

Wiele osób bardzo negatywnie podchodzi jeszcze do takich kwestii jak terapie, ponieważ sądzi się, że jest to coś nienormalnego i zostaniemy zastygmatyzowani. Nie jest jednak prawdą, że tylko osoby chore chodzą do psychologów, ponieważ terapia może pomóc każdemu w tym, żeby lepiej poradzić sobie z ciężką sytuacją życiową. Dlatego jeśli mamy akurat problem z w relacji, to terapia małżeńska może okazać się bardzo praktyczna, bo możemy w skuteczny sposób pozbyć się problemów, które mogą męczyć nas od dłuższego czasu. Poza tym terapia małżeńska nie jest tylko rozwiązaniem na chwilę ponieważ dobry psycholog będzie wstanie, tak poprowadzić całą terapię, że efekty będą utrzymywały się do końca naszego życia. Dlatego jeśli zależy nam na tym, żeby nasza relacja była szczęśliwa, to bardzo ważne jest, żeby upewnić się, że umiemy się ze sobą komunikować, o co zadba dobry terapeuta.

Więcej dowiesz się na: www.psyche-balans.pl

Na co uważać podczas wybierania terapeuty?

Musimy pamiętać o tym, że terapeuta, terapeucie nie równy. Dlatego bardzo ważne jest, żeby najpierw upewnić się co do samych kompetencji danego terapeuty. Niestety profesja terapeutów jest źle ustabilizowana prawnie w Polsce, przez co wiele osób może udawać, że są terapeutami, nie posiadając żadnych kompetencji, żeby to robić. Dlatego terapia małżeńska jest bardzo ważna, żeby upewnić się, że nasze małżeństwo będzie przebiegać prawidłowo.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *