Dlaczego niektórzy muszą nosić szkła do okularów?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się badanie wzroku? Jeśli tak, Twój okulista prawdopodobnie poprosił Cię o zasłonięcie jednego oka i przeczytanie liter i innych znaków ze specjalnego wykresu.

Na czym polega to badanie u okulisty?

Wykresy oka zazwyczaj zawierają kilka rzędów liter. Górny rząd zaczyna się od bardzo dużych liter, ale uwaga -litery stają się coraz mniejsze, im bliżej znajdują się dolnej części wykresu. Co identyfikuje Twoje ewentualne zapotrzebowanie na szkła do okularów?

Każdemu wierszowi wykresu przypisany jest numer. Podczas badania pacjenci czytają każdą linię wykresu, aż do momentu, gdy litery stają się zbyt małe, aby można je było odczytać z łatwością- numer obok wiersza identyfikuje problemy ze wzrokiem i to jak mocne szkła do okularów będą Ci potrzebne.

Kiedy może się okazać, że są Ci potrzebne okulary?

Istnieje wiele różnych przyczyn medycznych, dlatego ludzie noszą okulary, ale prostą odpowiedzią jest to, że okulary pomagają ludziom widzieć lepiej. Niektórzy noszą okulary do pracy przy komputerze, inni do jazdy samochodem. Inni ludzie noszą okulary tylko wtedy, gdy wykonują czynności gdzie wymagana jest dobra widoczność z bliska, jak czytanie, pisanie lub haftowanie. Niektórzy ludzie noszą okulary przez cały czas.

Ludzie, którzy mają trudności z widzeniem przedmiotów znajdujących się daleko, nazywani są „krótkowzroczni”.. Oznacza to, że mogą łatwo zobaczyć obiekty, które są blisko, ale podczas oglądania obiektów w oddali obraz może wydawać się niewyraźny.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *