Jak dieta wpływa na pracę stawów

Sposób odżywiania się wpływa w wydatny sposób na sposób życia i komfort codziennego funkcjonowania. Bardzo ważnym jest, aby mieć świadomość, które składniki pokarmowe są wskazane z punktu widzenia np. zdrowych kości, mięśni i stawów, a które jedynie zaburzają metabolizm czy gospodarkę hormonalną organizmu, wpływając na nie negatywnie. Dobry preparat na ból stawów to nie taki, który działa doraźnie i miejscowo, w postaci żelu, do stosowania bezpośrednio na bolący staw czy uraz mięśniowy. Są to najczęściej leki skuteczne w tym rozumieniu, że natychmiastowo przynoszą ukojenie w bólu i zmniejszają obrzęk oraz podrażnienie.

O wiele lepiej jednak, aby taki preparat na ból stawów nie maskował np. stanu zapalnego i nie dawał złudnego wrażenia, że wszystko po urazie jest w jak najlepszym porządku. Oczywiście gdy dochodzi do przeciążenia czy uszkodzenia mechanicznego albo kontuzji, ze stawem należy postępować również z wykorzystaniem środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, dostępnych w aptekach bez recepty. Jeśli jednak u człowieka nie występują wyraźne niedobory w składnikach odżywczych oraz budulcowych stawów, kości i mięśni – ma on o wiele niższą skłonność do takich kontuzji.

Zapraszamy na flexofytol.pl.

W sytuacji urazu stawu należy obowiązkowo stosować sprawdzone metody jak kompresja, elewacja oraz usztywnienie i chłodzenie. Jeśli jest to niemożliwe, miejscowe działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, jakie wykazuje apteczny preparat na ból stawów jest dobrym wyjściem. Dieta naturalnie nie uchroni przed wszystkimi chorobami i urazami, ale może przyczynić się do tego, że organizm będzie w stanie sam sobie poradzić z niektórymi sytuacjami jak infekcja chociażby.

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *