operacja

Chirurgia plastyczna nosa

Operacje plastyczne już dawno nie są dostępne tylko dla najzamożniejszych czy też kapryśnych gwiazd muzyki i kina. Obecnie poddają się im nawet zwykłe osoby i na pewno jest to bardzo dobra sytuacja, ponieważ chirurgia plastyczna jest często jedynym sposobem nie tylko na to, żeby pozbyć się poważnych defektów urody, ale przede wszystkim – wielkich kompleksów. Źródłem tychże bardzo często u kobiet i mężczyzn jest niekształtny, zbyt duży czy garbaty nos, toteż operacje plastyczne nosa należą do wykonywanych najczęściej.

Jak wygląda taki zabieg?

W zależności od tego, jak prezentuje się nos i co pacjent chce uzyskać, wykonuje się różnego rodzaju operacje. Najczęściej usuwa się garby, co zmienia wygląd nosa bardzo mocno. Nie da się ukryć, że takie niedoskonałości szpecą dość mocno, zwłaszcza u kobiet, które są na tym punkcie wyczulone, a takie operacje są stosunkowo proste. Bardzo często także koryguje się zbyt duże nosy, zwężając poszczególne partie. Można zwęzić je wszystkie albo tylko niektóre, na przykład grzbiet nosa, skrzydełka czy nawet tylko sam czubek, wszystko zależy od oczekiwanego efektu. Jest wiele metod przeprowadzania takich zabiegów i nie są to bardzo inwazyjne operacje. dlatego jeśli ktoś nosi się z takim zamiarem, nie powinien mieć większych obaw. Gojenie się przebiega sprawnie, mimo iż w niektórych przypadkach zrosnąć muszą się nie tylko tkanki, ale i kości, ale nie należy oczekiwać bardzo wielkich obrzęków, zasinień czy bólu. Z tym ostatnim zwykle radzą sobie zwykłe środki przeciwbólowe, a rekonwalescencja nie trwa długo. Bardzo rzadko zdarzają się też powikłania.

Jaki nos wybrać?

Wiele osób zastanawia się, czy można zafundować sobie wymarzony nos, na przykład na wzór nosa jakiejś znanej osoby. Takie operacje nie są niczym niezwykłym na Zachodzie, gdzie manie polegające na chęci upodobnienia się do idoli są dość powszechne. W Polsce jednak trudno znaleźć klinikę, która wykona taki zabieg, bo często jest on absurdalny. Dlaczego? Kształt nosa musi być dopasowany do szczegółów anatomicznych, a także pasować do danej twarzy. Robi się więc korektę nosa, a nie nadaje mu zupełnie nowy, całkiem inny wygląd i jest to znacznie bardziej rozsądne.

Ile kosztuje korekta nosa?

Ceny zależne są od efektu, jaki chce się osiągnąć, czyli zakresu operacji. Jest to na pewno koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Działająca w Warszawie klinika Linea Corporis wykonuje korektę nosa w cenie od 6 000 do 10 800 zł, co na pewno jest ceną korzystną.

[Głosów: 3   Average: 3.7/5]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *